Nowości w drogeriach - na co zwrócić uwagę

Posted on 18/10/2018 7:16am

Wielu ludzi zadaje sobie sprawę z tego, jak oddziałują na nas reklamy. Nie zawsze ukryta jest w nich prawda, a chwyty manipulacyjne to rzeczywistość, z którą każdy z nas ma do czynienia niemal za każdym razem, kiedy oglądamy telewizję, słuchamy radia, czytamy gazetkę informacyjną czy przeglądamy Internet. Tak działa reklama. Niestety często dajemy się złapać na tego typu metody pozyskiwania klienta i kupujemy coś, co albo nie jest nam potrzebne, albo po prostu nawet nie jest warte naszych pieniędzy. Produkty reklamowane jako “naturalne” lub “ekologiczne” często są mieszanką chemicznych składników, dlatego zrezygnowanie z nich jest podstawą w walce o zdrowie i dobry wygląd. Jeśli chcemy więc cieszyć się tym, co dobre, to pamiętajmy, aby kierować się rozumem, który podpowie nam, czy dana glinka biała jest naturalnego pochodzenia, czy to tylko nazwa, pod którą nie kryje się nic wartościowego dla naszej cery.
kosmetyki
Author: mixtureusa
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością idąc na zakupy do drogerii musimy pamiętać o szeregu zasad, jakich należy tam przestrzegać. Być może wydaje się to dziwne, ale jesteśmy zobligowani do konkretnego zachowania, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, Jest to efekt tego, że każdego z nas obowiązuje zachowywanie kultury osobistej. Na pewno będąc w drogerii nie możemy pozwolić sobie na to, aby takie artykuły, jak glinka biała , które ukryte są w opakowaniach, pozbawiać naturalnych właściwości poprzez rozdzieranie kartonika, zaglądanie do środka. Musimy wiedzieć, że jeśli chcemy poznać skład, to wystarczy nam szczegółowe przeczytanie składników danego produktu. W ten sposób upewnimy się, z czym mamy do czynienia i czy warto jest to zakupić.
W drogeriach dobrze też zrobimy jeśli unikać będziemy testerów np. tych przy szminkach, które używane były już setki razy przez ludzi niewiadomego nam pochodzenia. Aby nie zarazić się opryszczką lub innym wirusem czy bakterią, musimy zachowywać czujność i nie być lekkomyślnymi. Zamiast testować na sobie, przed zakupami szukajmy informacji, czy dany produkt jest dobry. Najlepiej zrobimy, jeśli do sklepu wejdziemy z kartką, na której spiszemy wcześniej dokładnie czego szukamy. W te sposób unikniemy dylematów i okazji ku temu, by trwonić czas na przeglądanie poszczególnych produktów. Pamiętajmy też, że w drogeriach sprzedawcy posiadają wiedzę, która sprawi, że dobrze wybierzemy,dlatego też nie bójmy się prosić ich o radę. Z pewnością nie pożałujemy, jeśli usłyszymy od kogoś, w co warto zainwestować swoje pieniądze.

Tags: cera, drogeria