Piękna skóra - jak o nią dbać?

Posted on

Z wiekiem skóra traci elastyczność, ponieważ włókna kolagenowe zaczynają zanikać. Jędrność i gładkość skóry jest uzależniona nie tylko od jej odpowiedniego nawodnienia, ale także obecności wielu witamin, soli mineralnych oraz substancji odżywczych. Jeśli codziennie poświęcisz kilka minut na pielęgnację, będziesz się cieszyć pięknym ciałem o wiele dłużej niż twoja babcia czy mama.


Ćwicz, ale nie za dużo


Karboksyterapia to obecnie najskuteczniejszy zabieg zwalczający cellulit
Author: Fotolia
Source: Fotolia

By skóra była elastyczna, należy ćwiczyć i uprawiać sport. Wybierz taką aktywność, która pomoże zachować ci dobrą sprawność i nie wpłynie na nienaturalną rozbudowę mięśni. Staraj się dobrać takie ćwiczenia, które przede wszystkim pozwolą Ci zredukować tkankę tłuszczową i zwiększyć jędrność skóry. Dobra jest joga, gimnastyka oraz ćwiczenia rozciągające. Ćwicz 2-3 razy w tygodniu.


Używaj odpowiednich kosmetyków - balsamów


Sport to jedno, ale korzystanie z odpowiednich kosmetyków to drugie. Balsamy na cellulit to obowiązkowa pozycja, która powinna znaleźć się w łazience kobiety dbającej o piękną skórę. Jednak jak taki balsam wybrać? Czy kofeina naprawdę działa?


Balsamy na cellulit z kofeiną są skuteczne tylko wtedy, gdy stosowane są regularnie. Jednak nie licz na spektakularne efekty i szybką utratę paru kilogramów. Kofeina co prawda pobudza komórki i zwiększa metabolizm, ale są to tak drobne procesy, że pomagają jedynie wygładzić skórę i zwiększyć jej elastyczność. Stosowanie tego typu preparatów nie pomoże ci schudnąć, ale sprawdzi się znakomicie w celu ujędrnienia skóry.


Czy dzięki balsamom można SPAlić tkankę tłuszczową? Nie.


cel pośladki
Author: Fotolia
Source: Fotolia

Są to preparaty, które pomagają "wchłonąć się" nadmiernie nagromadzonej skórze i zlikwidować brzydkie rozstępy, pojawiające się najczęściej po szybkim przybraniu masy ciała. Balsamy na cellulit powinny stosować osoby, które zauważą u siebie pomarańczową skórkę, niewielkie przebarwienia i krostki. Przed wyborem kosmetyku, należy także upewnić się, że oprócz ujędrniania będzie on także dogłębnie nawilżał skórę.

Tags: kosmetyki, SPA, skóra, ćwiczenia, balsam