Pielęgnacja twarzy trądzikowej

Posted on

Nastolatki zmagają się z wieloma problemami skórnymi. okres dojrzewania to czas, kiedy produkcja hormonów jest szczególnie duża i to jest głównym powodem wszystkich niedoskonałości, pryszczy oraz przebarwień. Jak dbać o taką skórę? Jakie kosmetyki stosować?


Oczyszczanie, tonizowanie i lekkie nawilżanie


Tłusta skóra niestety obarczona jest problemem nadprodukcji sebum. Aby się go pozbyć, należy wykorzystać delikatny żel do mycia twarzy. Trzeba go stosować dwa razy dziennie - rano oraz przed snem. W trakcie dnia, kiedy poczujesz, że twoje czoło czy policzki są tłuste, spocone lub po prostu czujesz się niekomfortowo, to oczywiście także możesz sięgnąć po żel do mycia twarzy i pozbyć się nieprzyjemnego uczucia. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ilością żelu i nie wykonywać mycia twarzy zbyt często - może to uszkodzić naskórek i spowodować, że skóra stanie się przesuszona.


Plaża, Mielno
Author: pawelkoszalin
Source: http://www.flickr.com
Następnym krokiem w pielęgnacji jest tonizowanie. Żel do mycia twarzy ma o wiele mniejszy kontakt ze skórą, a tonik utrzymuje się przez kilka godzin. Dlatego wybierz taki kosmetyk, który nie będzie oparty o alkohol. Może zawierać substancje pochodzenia organicznego - różnego rodzaju pierwiastki i minerały, które poradzą sobie z nadmiernym przetłuszczaniem skóry.


I ostatni krok - maskowanie lub nawilżanie. Skóra tłusta wbrew pozorom może być odwodniona, więc stosowanie lekkich kremów nawilżających jest jak najbardziej mile widziane. Wiele osób próbuje ukryć niedoskonałości podkładem lub pudrem - jeśli już musisz go używać, chociaż prawdopodobnie pogorszy on kondycję twojej skóry, wybierz krem typu BB - czyli lekki podkład i lekki krem w jednym.


Delikatnie zamaskujesz blizny i wypryski, a przy tym nawilżysz skórę. Wypróbuj także kremy nawilżająco - matujące, które mają podwójne działanie. Matują skórę w strefie T, a nawilżają w miejscach, w których skóra najszybciej się odwadnia. Dobrych kosmetyków poszukuj w sklepach z organicznymi preparatami, czyli w internecie!

Tags: kosmetyki, Krem