W jaki sposób wybrać odpowiednie perfumy? Na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania?

Posted on

Odpowiedni jak również dobrze dobrany zapach jest uznawany za jedna z bardziej silnych metod robienia dobrego wrażenia. Jednak nie każde zapachy będą pasowały, a zależy to od sytuacji oraz osoby, jaka użyje dane kosmetyki. W jaki sposób więc wybrać właściwe perfumy oraz wywrzeć przy tym jak najlepsze wrażenie?

Perfumy Versace
Author: Harry Heng
Source: http://www.flickr.com
Niektórzy sądzą, że zapach to jakby nasza druga skóra. Nie jest to stwierdzenie zbyt przesadne, zaś idealny zapach to taki, jaki pasuje do naszego charakteru, temperamentu, jak również - o czym wcześniej była mowa - właściwej okazji. Dobre kosmetyki to te, które mogą w znaczący sposób polepszyć nastrój oraz samopoczucie, oraz będą pasować do naszego stylu oraz ubrania. Warto zapamiętać, iż jeżeli chodzi o perfumy, to działa to na podobnej zasadzie, jak w zakresie doboru ubrań. Nie opłaca się stosować się do aktualnie panującej mody. Nie zawsze to, co jest dobrej jakości jest modne. Nie każdy zapach tak samo pasuje dobrze do każdej osoby, warto mieć to na uwadze. Trzeba też wiedzieć, że wybrany przez nas perfum nie nadaje się do używania o każdej porze roku. Może to zabrzmieć dziwne, ale tak istotnie jest. Przykładowo w zimie bardziej korzystnie użyć zapachów, jakie są bardziej zmysłowe oraz dość ciężkie, dodatkowo działają rozgrzewająco. W lato zaś lepiej skorzystać z zapachów jak najlżejszych, świeżych.


Jeżeli w związku z tym chcielibyśmy zakupić idealne zapachy pamiętamy o konkretnej sytuacji, na przykład wybierając się do pracy lepiej użyć delikatniejszych woni, wystarczy woda toaletowa. Na wieczorne spotkanie jednak możemy sobie pozwolić na mocniejsze perfumy. W tej sytuacji nic nie przeszkadza, żeby wykorzystać perfumy od znanych producentów Zapewniają one poczucie luksusu, wyjątkowe zapachy, przez nie każdy wieczór, każda randka to wydarzenie niezapomniane. Tutaj warto powiedzieć, że na perfumach nie warto oszczędzać, bo jeżeli chcemy otrzymać faktycznie dobry rezultat, powinniśmy kupować najlepsze perfumy. Oczywiście pamiętajmy przy tym o sytuacji, okolicznościach, ponieważ one nierzadko decydują o tym, w jaki sposób należy się przygotować.

Tags: zapach, randka, temperament