Winogron oczyści skórę twojej twarzy

Posted on

Coraz częściej naturalne składniki stają się podstawą, a nawet bazą kosmetyków naturalnych i dermokosmetyków. Warto skorzystać z darów i właściwości natury, szczególnie że w porównaniu z kosmetykami powstającymi wyłącznie w laboratorium, są one w stu procentach organiczne i łatwo przyswajalne przez naszą skórę.


Dzisiaj na widelec bierzemy winogron - jak można go wykorzystać w codziennej pielęgnacji twarzy?


produkty
Delikatne oczyszczanie


Winogrona znane są ze swoich właściwości oczyszczających. Kwas zawarty w tych owocach jest na tyle delikatny, że nie powoduje łuszczenia się skóry, ale możliwe jest za to dogłębne oczyszczenie. Terapia winogronowa to jeden z najczęstszych zabiegów polecanych w zabiegach kosmetycznych. Na twarz nakładane są różnego rodzaju maseczki o przyjemnym i łagodnym zapachu. Stosowany jest także peeling enzymatyczny, czyli taki, który powoduje złuszczanie się skóry z wykorzystaniem działania kwasów zawartych w owocach, a w tym przypadku winogronach. Samodzielnie ciężko jest wykorzystać właściwości winogronu w zabiegach we własnym domu, ale już specjalistka od kosmetologii powinna nam zafundować całkowitą odnowę i odbudowę najbardziej zniszczonych warstw skóry.
kosmetolog
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
A co z nawilżeniem?


Terapia winogronowa zakłada nie tylko dogłębne oczyszczenie skóry twarzy, ale także jej kompleksowe nawilżenie. Nie wystarczy posmarować policzków obojętnie jakim kremem, aby odzyskały one swoją jędrność i były nawilżone. Do tego należy wykorzystać sprawdzone preparaty, których zastosowanie gwarantuje odbudowę komórek i zatrzymanie utraty wody z organizmu. Winogron sprawdza się także w tej roli. Warto więc poszukać w sklepie kremów winogronowych.


Niektóre serie pozwalają nam na kompleksowe działanie: oczyszczenie, nawilżenie i odżywienie. Wybierając kosmetyki pochodzące od tego samego producenta, mamy pewność, że kuracja czy terapia winogronowa zostanie dopasowana. A czy nam będzie odpowiadać? Tego dowiemy się dopiero po zastosowaniu kosmetyków.

Tags: kosmetyki